Chiropraxe

Co je to chiropraxe?

Chiropraxe je velice jemná manuální diagnosticko-terapeutická metoda, která pomáhá zlepšovat hybnost, koordinaci a celkové zdraví organismu. Chiropraktik primárně cílí na ošetření páteře, obnovu pohyblivosti jednotlivých obratlů a tím na zlepšení funkce celého nervového systému.

Kdy je vhodné provést chiropraktické ošetření?

Pro chiropraktické ošetření existuje celá řada indikací. Například bolesti zad a krku, snížená výkonnost, abnormality chodů… a mnoho dalších! Vhodné je i zapojení chiropraxe jako preventivního ošetření, součást rehabilitace po zraněních a při přípravě sportovních koní.

Chiropraxe by ale nikdy neměla nahrazovat primární veterinární diagnostiku a terapii daného problému. Vše by mělo být individuálně zhodnoceno před každým ošetřením.

Jak chiropraktické ošetření probíhá?

Nejprve probereme anamnézu a veškeré problémy, které daného koně trápí/trápily. Následuje vyšetření v klidu a v pohybu, případně pod sedlem. Dále proběhne vlastní chiropraktické vyšetření a ošetření. Na konec konzultujeme jednotlivé nálezy, prognózu a doporučení dalšího managementu vhodného pro daného koně.

Většina koní si své chiropraktické ošetření naprosto užívá, často koně u ošetření pospávají, zívají a přežvykují. Správně provedené chiropraktické ošetření je metoda naprosto bezpečná a pro koně velmi příjemná.

Po dohodě je možné provést i choropraktické ošetření psů. Zde platí v podstatě stejná pravidla jako v případě ošetření koní.

V případě zájmu o chiropraktické ošetření kontaktujte prosím MVDr. Rudolfovou na tel. čísle 739 204 488.

Dr. Rudolfová absolvovala studium chiropraxe na International Academy of Veterinary Chiropractic (IAVC) v Německu. Své vzdělání průběžně doplňuje o další metody ošetření, například akupunkturu, kinesiotaping, atd….

Cena ošetření

kůň – 2000,- Kč
pes – 1000,- Kč
 
+ cestovné – cena podle vzdálenosti a počtu ošetřených koní
 
Další metody ošetření – akupunktura, kinesiotaping…
většinou + 200,- až 500,- Kč.
 
Výjezdové místo je Dvůr Králové nad Labem.

Délka ošetření

přibližně 60 minut kůň, 30 minut pes

Po ošetření je nutné počítat s cca 2 dny klidového režimu. V tomto případě za klidový režim považujeme aktivní pohyb ve výběhu, případně na ruce či na lonži, bez sedlání.