Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/horsevets.cz/horsevets.cz/application/libs/Nette/nette.min.php on line 16
Homeopatie - Zajímavé články | Horsevets - terénní veterinární praxe
V naší specializované praxi
pro choroby koní zajišťujeme
pro naše koňské pacienty
péči nejvyšší kvality.

05.02. Semináře 2018

I v loňském roce jsme se zúčastnili řady seminářů a vzdělávacích akcí:

Gynekologie a porodnictví klisen.

Vyšetření koně při koupi.

Kastrace hřebce.

Stomatologie koní.

Výživa u koní.

Equine hindlimb lameness diagnostics.

AAEP congress San Francisco.

19.01. Facebook

Nyní nás můžete sledovat i na Facebooku! https://www.facebook.com/horsevets.cz/

01.11. ÚČAST NA SEMINÁŘÍCH:

23. 9. 2017 se Dr. Šmachová a Dr. Abdelghani zúčastnily semináře na téma "Doping u koní".

29. - 30. 9. 2017 se Dr. Fiľakovská zúčastnila semináře na téma "Urogenitální chirurgie koně".

12.04. ÚČAST NA SEMINÁŘÍCH

11. - 12. 3. 2017 se Dr. Seitl, Dr. Šmachová a Dr. Fiľakovská zúčastnili výročního semináře ČEHIS na téma "Geriatrický pacient".

7. 4. 2017 se Dr. Seitlová, Dr. Šmachová a Dr. Fiľakovská zúčastnily semináře ČEHIS na téma "Onemocnění kopyta vyžadující chirurgická řešení".

02.11. ÚČAST NA SEMINÁŘÍCH.

24. 9. 2016 se Dr. Šmachová a Dr. Fiľakovská zúčastnily semináře na téma "Aktuální problémy v interní medicíně koní".

14. - 15. 10. 2016 se Dr. Seitlová a Dr. Fiľakovská zúčastnily kongresu SIVE v italském Milánu, zaměřeného pouze na medicínu koní.

25. - 26. 11. 2016 se Dr. Seitl a Dr. Fiľakovská zúčastnili semináře britské společnosti VetPD na téma "Back, sacroiliac and pelvic problems of the horse".

10. - 11. 12. 2016 se Dr. Fiľakovská zúčastnila semináře na téma "Gastroenterologie u koní v praxi".

Homeopatie

Homeopatie jako metoda léčení je stará 200 let. Jejím zakladatelem byl Dr.Samuel HAHNEMANN, německý lékař (1755 – 1843).

Princip homeopatie

Základným principem homeopatie je pravidlo podobnosti. Homeopatie spočívá v tom, že podává nemocnému v malých dávkách takové látky, které při pokusech na zdravých jedincích mají ve važitelných množstvích schopnost vyvolat podobné příznaky.

Dalším pravidlem je princip nekonečně malého ředění. Základní látky jsou speciálně upraveny do podoby setinných ředění, přičemž každé toto ředění bylo dynamizováno kratším či delším třepáním.

Třetím aspektem homeopatie je pravidlo individualizace. Spočívá v nutnosti výběru léku na základě individuality pacienta a projevů nemoci.

Zjednodušeně můžeme homeopatický lék přirovnat k informaci, která navede nemocný organizmus na účinný boj s onemocněním prostřednictvím vlastních sil.

Použití homeopatie při léčbě koní

Homeopatie je prospěšná v celé řadě zdravotních problémů koní. Používáme ji např. při alergických onemocněních, zažívacích poruchách, psychických problémech, ortopedických a kožních onemocněních. Můžeme ji využívat i preventivně jako harmonizační léčbu, případně pro zvýšení psychické pohody koní a zvýšení obranyschopnosti organizmu.

Používá se buď samostatně, nebo společně s klasickou léčbou, akupunkturou, případně fyzioterapií.

 

Zpět
©2011 HorseVets