Alternativní medicína

  • AKUPUNKTURA

  •  
  • Bolesti zad
  • Snížená výkonnost
  • Nepravidelnosti chodů a jiné problematické chování pod jezdcem způsobené bolestí a ztuhlostí koně
 

HOMEOPATIE

 

Homeopatie jako metoda léčení je stará 200 let. Jejím zakladatelem byl Dr.Samuel HAHNEMANN, německý lékař (1755 – 1843).

Základním principem homeopatie je pravidlo podobnosti. Homeopatie spočívá v tom, že podává nemocnému v malých dávkách takové látky, které při pokusech na zdravých jedincích mají ve važitelnýchmnožstvích schopnost vyvolat podobné příznaky. Dalším pravidlem je princip nekonečně malého ředění. Základní látky jsou speciálně upraveny do podoby setinných ředění,přičemž každé toto ředění bylo dynamizováno kratším či delším třepáním. Třetím aspektem homeopatie je pravidlo individualizace. Spočívá v nutnosti výběru lékuna základě individuality pacienta a projevů nemoci. Zjednodušeně můžeme homeopatický lék přirovnat k informaci, která navede nemocný organizmus na účinný boj sonemocněním prostřednictvím vlastních sil.

Použití homeopatie při léčbě koní

Homeopatie je prospěšná v celé řadě zdravotních problémů koní. Používáme ji např. přialergických onemocněních, zažívacích poruchách, psychických problémech, ortopedických akožních onemocněních. Můžeme ji využívat i preventivně jako harmonizační léčbu, případně pro zvýšení psychické pohody koní a zvýšení obranyschopnosti organizmu. Používá se buď samostatně, nebo společně s klasickou léčbou, akupunkturou, případně fyzioterapií.